Аукціонний дім MacDougall's підкорить арт-ринок шедеврами російського живопису

3 листопада 2017 року Аукціонний будинок MacDougall's проведе передаукціонну виставку шедеврів російського мистецтва за адресою Будинок Зубових, вул. А. Солженіцина, б. 9, стор. 1 (час роботи виставки: 2 і 3 листопада, 12.00-17.00; вхід безкоштовний). До експозиції увійдуть 13 топ-лотів майбутнього російського аукціону. Після закінчення виставки роботи відправляться в Лондон, де 29 листопада 2017 року MacDougall's проведе аукціон живопису, графіки, ікон та прикладного мистецтва. На торгах, які пройдуть в рамках традиційного «російського тижня», будуть представлені понад 300 лотів. Основу аукціону складуть роботи, що потрапили на торги з двох великих зарубіжних колекцій російського мистецтва.

Головним топ-лотом аукціону MacDougall's, та й усього «Російського тижня» стане картина Олександра Дейнеки «Герої першої п'ятирічки» (естимейт £ 2 000 000-3 000 000). Це двометрове полотно - унікальний пам'ятник монументальної творчості художника. Виконане в 1936 році, воно є першим варіантом панно із створених художником для легендарної Всесвітньої виставки в Парижі 1937 року. Робота належить до  знаменитого циклу грандіозних репрезентативних композицій, що розвивають тему нового радянського «героя-трудівника», створенню якого Дейнека присвятив другу половину 1930-х років. Всі роботи цього циклу, крім виставленого на торги твору, нині перебувають в музейних зібраннях.

макдугал 1

У даній роботі присутні типові для композицій художника того часу плоскість простору, лапідарність колірної гами та умовність у трактуванні фігур. Крім того, прийом «Кадрування», тобто навмисного зрізання жіночої фігури першого плану, додає картині незвичайну глибину і відчуття простору. Подібне трактування образу радянських людей, що рухаються єдиної шеренгою, легкою, але неспинною ходою, по-новому розвивала тему ходи, що була по-новому вирішена майстром  ще в «Обороні Петрограда», яка створена в 1928 році.

Цього року паризькій Всесвітній виставці виповнюється 70 років. Полотно Дейнеки - це не просто пам'ятник великій утопії, але і художній шедевр. Картина походить з великого американського зібрання; з тієї ж колекції на торги MacDоugall's виставлено ще більше 30 робіт, зокрема натюрморт «Букет бузку» Бориса Йогансона і «Іза вранці. Портрет дочки художниці » Олександри Якушевой.

Абсолютною сенсацією «російської тижня» стануть і два полотна Василя Полєнова з циклу «З життя Христа». Обидві картини з'явилися на художньому ринку вперше за останні сто років. З сімдесяти двох достовірно відомих композицій циклу велика частина давно прикрашає зібрання найбільших музеїв Росії, і лише деякі розійшлися по приватних колекціях. Картина «Вирішив іти до Єрусалиму» (естимейт £ 400 000-600 000) була куплена в Москві в 1923 році польським дипломатом.

макдугал поленов

З тих пір вона перебувала в його родині, переживши бомбардування радянської авіації під час Другої світової війни і розпад соцтабору; на торги полотно виставлено його онуком. Картина неодноразово представлялася до уваги публіки ще за життя художника: на московській виставці 1909 року, і на виставках 1914 (Москва) і 1915 (Петроград) років. У рукописному повному реєстрі робіт за 1903- 1914 роки, складеному самим Полєновим, представлена ​​на торги картина значиться під номером 90. Сьогодні відомий ще один, менший за розміром і більш ранній, варіант композиції з Самарського музею під назвою «Вирішили йти до Єрусалиму». На ньому Спаситель зображений не один, а в супроводі свого учня. Представлене на торги полотно, безсумнівно, є не тільки більш масштабним, але і виразнішим у композиційному плані. Воно відрізняється лаконічністю композиції, незвичайною чистотою і свіжістю напівпрозорих світлоносних фарб, продуманістю образу Христа. Рішення Полєнова відмовитися від другої, супутньої Ісусу, фігури дозволяє йому повністю зосередитися на образі Христа і надати композиції силу символічного узагальнення Спасителя.

Полотно «Христос і Марія Магдалина» (естимейт 360 000-500 000) - підсумок 40-річної роботи художника над образом земного життя Спасителя. Це, по суті, творчий заповіт майстра. Протягом усього життя Полєнов знову і знову повертався до розвитку сюжету земного шляху Месії, і тема відносин Спасителя і жіночих персонажів Нового завіту стає однією з наріжних в творчості художника. Сам Полєнов так описував сюжет картини «Христос і Марія Магдалена»: «Біля входу в житло сидить Марія, до неї підійшов Христос з посохом, поклав руку на її голову, вона ж спрямувала на Нього погляд» (Архів Полєнова, ЗР ГТГ, ф. 54). Перед нами на картині - момент вигнання з Марії бісів, момент перетворення людського духу, по суті момент порятунку людської душі. Тобто, спроба великого художника закарбувати на полотні чудо віри, причому диво, що відбувається без свідків: його бачить лише природа."

макдугал марыя

На думку деяких мистецтвознавців, зображення Христа на цій картині є одним з найсильніших у творчості Полєнова. Не випадково другий відомий нам варіант роботи знаходився у колекції Олександра Меня.

Також на московській виставці будуть показані такі шедври, як: унікальне, музейного рівня полотно Леоніда Соломаткіна, розкішний натюрморт Горбатова, що походить з родини художника, полотно рідкісного чеченського художника XIX століття Петра Захарова-Чеченця, картини російських класиків Костянтина Коровіна, Бориса Григор'єва, Сергія Судейкіна і радянського метра Андрія Мильнікова, одного з основоположників школи олійного живопису в Китаї.

макдугал соломаткин

Леонід Соломаткін "Нічна сцена біля таверни"

мильныков

Андрій Мильніков " Купальниці біля річки"

Нагадуємо, що відвідати виставку ви можете 2 та 3 листопада з 12 до 17 години.

Ukraine Art News рекомендує:

У МОНТЕ-КАРЛО СТАРТУЄ МАСШТАБНИЙ АУКЦІОН МИСТЕЦТВА

"РЕЦЕПТ СЧАСТЬЯ" АЛЬБЕРТА ЭЙНШТЕЙНА ПРОДАЛИ НА АУКЦИОНЕ В ИЕРУСАЛИМЕ

02.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *